Příště Pudu Pěšky!

Nechal jsem auto v servisu. Co teď? Pro někoho, kdo nejel od školních let (15 let) MHD celkem výzva. :o)

No nic, koupím lupen, vlastně radši dva. Paní, která mi ho prodává, se ještě ptám, kam s tím lístkem dojedu. S odpovědí „K Poliklinice, busem č. 15,“ jsem spokojen.

Jeduuu, dost se toho změnilo… Ani jsem vše pořádně neprozkoumal a už vystupuju, no ještě pojedu zpátky. Zevlink po městě, na skok do Hudy (zjistit, co je nového) a hurá zpátky na městskou.

Od Polikliniky frčím k Tescu. Vběhnu do busu, opřu se o tyč a hledám lupen…..šup s ním cvaknout a zpátky do kapsy. V tom u mě stojí chlápek, „Revize jízdenek“.

S úsměvem mu podávám lupínek. „Ste si štípnul, až když ste mě viděl“. Pokusy vysvětlit, že je pro mě cizím člověkem a že ho vidím prvně v životě, byly trochu zbytečné. Pan revizor si jel pořád tu svou. Až po důrazném upozornění, co to na mě jako zkouší, dal pokoj.

No nic jedeme dál, kochám se, jak je to v busiku pěkné. Na Kopečku přistupují dvě slečny a pohotový revizor opět hbitě přiskakuje s plackou a máchá mi s ní před očima…

“To jako já?“

„Samozřejmě.“

„Vždyť už jste jí viděl!!!“

„ Chci ji vidět znova.“

„ Tak jo.“

Vyndávám lupínek. Revizor s úsměvem: „Tady ste měl vystoupit. Dál jedete na černo. Občanský průkaz, prosím.“ Místo vysvětlení, jak je tohle možný, jsem dostal blok s pokutou 400Kč ( pěkný ). :o(

U Tesca jsem navrhnul, že vystoupíme a dopíšeme to na zastávce. Ne, jedem dál…!? Nemít v ruce mojí občanku, už jsem stál venku. Takhle jsem musel jet nedobrovolně až k Soudku. Tam jsem dostal zelenou a s několika nepublikovatelnými slovy jsem vyjel z busu.

Jdu pěšky k Tescu.

Vyzvednu si das auto a s tepovou frekvencí sprintera jedu na Commet vyřídit tu nepříjemnost. Paní u okénka podávám protokol, to bude kázání, že jsem jel na černo…

“Ták pane…, pan revizor se vám moc omlouvá, on se spletl, myslel, že jede v jiném autobusu, který má delší trasu! Omluví se vám i osobně.“

„Nééé, pěkně děkuju, už ho nechci nikdy vidět!!! Příště půjdu radši pěšky. Nashledanou!!“

 

Touža

2 komentáře k článku “Příště Pudu Pěšky!”

  1. Mára říká:

    No, přiznám se, že ze servisu jezdím raději na kole nebo jdu pěšky. Musí být pěkně hnusně abych vlezl do autobusu.

  2. Tomaski říká:

    🙂 Tak to je klasika. Já měl teď dilema v Praze – koupil jsem si lístek za 20 Kč (myslím na dvě pásma) ale jak mám vědět, kde ta 2 pásma jsou, když tam nebyla žádná mapka ani info ? Naštěstí to bylo bez kontrol no a při návratu po půlnoci už lístky nejsou potřeba, člověka omlouvá jeho stav….

Zanechte komentář