Sbírka pro rodinu Rachmetova.

     Server Mountain.ru  shání finanční pomoc pro  rodinu Salavata Rakhmetova a jeho 5 letou dceru, která byla v Turecku zasažena obrovským skalním blokem.

5 leté dceři Salavata Rakhmetova Zalii se v Turecku pod skalami přihodil velice vážný úraz. Salavat na ní při lezení shodil obrovský skalní blok. Zalia je stále v bezvědomí, na jednotce intenzivní péče v turecké nemocnici. Už podstoupila čtyři operace (amputaci ruky, zašití palce na noze, operace ruky a nohy). Ještě jí ale čeká jedna těžká operace hlavy (odstranění úlomků lebky z mozku). Lékaři momentálně čekají až se otok mozku zmenší.

Problém je v tom, že její zdravotní pojištění skončilo a transport domů vzhledem k zraněním je nemyslitelný. Hospitalizace může trvat od dvou týdnů až jednoho měsíce. A náklady budou činit přibližně 74.000 amerických dolarů. Pronájem speciálního letadla pro převoz do Ruska je asi 49.000 dolarů. Celkem Rakhmetovi potřebují 123.000 dolarů. Pokud Zalia přežije.

Mountain.ru vyzývá: Pojďme se pokusit spojit síly a nashromáždit peníze pro Zaliu. Není to tak snadné. Ale všechny naše děti vyrůstají v blízkosti skal.

Nejnovější zprávy z Turecka v angličtině, průběh mezinárodní sbírky a nejnovější zprávy jsou na webu sharmenhope.com/zaliya/, kde lze také poslat dar pomocí účtu PayPal a zařadit se tak do seznamu dárců. V současné době je podle zprávy Mounain.ru kolem třetiny potřebných peněz.

Český horolezecký svaz dal k dispozici svůj účet pro sbírku na pomoc pro Zaliu. Sbírka ČHS skončila 22.6.2010. Více informací najdete zde

Takže díky všem kteří pomohli!

Mára

 

Zanechte komentář