Nový průvodce na Jickovice

   Je to už přes půl roku, co je na světě nový lezecký průvodce na Jickovice.

   První jickovický průvodce vyšel už v roce 2000 a byl čtyřikrát přepracován. Nový má jinou grafickou úpravu a je celobarevný. Cesty jsou jednoduše zakresleny přímo do fotografií a jsou barevně odlišené podle obtížnosti. U každé cesty je uveden její název, obtížnost, délka, popis či symbol pokud je to nutné, autor a rok prvního přelezu. Každá oblast je na stránce zakreslena na panoramatické pohledové mapce, takže víte, kde se vyobrazený sektor nachází. Nechybí celková mapka, popis oblasti včetně historie, přehled sektorů podle obtížnosti cest, srovnávací tabulka stupnic obtížnosti a ani motto na začátku.

   Autory průvodce jsou bratři Altmani a vybraní pacienti HO Klíšťata Písek. Cena je cca 85,- Kč a seženete jej od píseckých Klíšťat, u Pepy Bartáka v hostinci „U kaštanu“ nebo v táborském HUDYshopu.

Tady je ještě pár fotek z Jickovic : 

Šlahoun v cestě Vykulení (7-), Jickovice. foto Marek Bláža 2009

Nad hlavní oblastí. foto Marek Bláža 2009

 Jana. foto Slabouch 2008

Přeji příjemné polezení s novým průvodcem.

Mára

 

3 komentáře k článku “Nový průvodce na Jickovice”

 1. gerom říká:

  Jojo, průvodce Jickama je parádní a přehledný. Co dodat….. snad jen to, že by táborsku už konečně takový také slušel.

 2. Mára říká:

  Pracovní verze táborského průvodce je volně ke stažení vlevo nahoře na hlavní ploše Štochejlí „průvodce Tábor a okolí“ a bude se pravidelně doplňovat. Mrkni na to, ta tištěná bude později 🙂

 3. gerom říká:

  Omlouvám se 🙂 Vůbec jsem si toho nevšiml. Vypadá to hodně dobře – konečně i mimotáborští budeme vědět co lezem. Bylo by škoda nechat znova cesty zarůst jen proto, že se o nich neví…..
  Super.

Zanechte komentář