Trocha ledu před tím lopatobraním

Vytržen z letargie ledolezce neustále sledujícího teploty na netu jak magor jsem zjistil, že v táborské Zoo se už chystá jaro. To bych tedy chtěl trochu zvrátit, tento proud, jelikož velikonoce jsou prachsprostě daleko. Je sice pravda, že ta zima je jak jízda na horské dráze, ale nezbývá, než se trochu přizpůsobit počásku a hned si člověk zaleze. Mám tady malinko motivačních snímků za ten měsíc a půl, co jsem byl totálně v takovym malinkým bílým raušíku. Začalo to odletem do bílých krajů

Ono to ale používáním prapodivných dopravních prostředků neskončilo, a tak jsme skončili až u saní v Kotschachtalu.

Kočí Heinrich měl v maštali trochu paliva, my zase v batohu, takže jsme pod houní ochutnávali a cesta uběhla v družném hovoru mírných poživačů přírodních alkoholů.

Po takové jízdě hned po ránu si člověk neklade vysoké cíle, v našem případě Lonely Boy WI3 vlevo. jinak Hinter Prossau nabízelo i řadu dalších možností, přestože fén řádil jak pominutej.
V Eisareně to bylo ale horší, tam se toho moc nedalo. Nakonec jsme si zvolili ěkný kužel Federweissfall WI4. Pěkný led v celé délce s dobrou stavbou.

Novou oblastí letošní zimy, kterou jsem navštívil hned dvakrát, je Sellrain-Kýchtaj. Řada ledů mezi 1-4délkami, s obtížností WI2-6. Každý si vybere, je to snadno dostupné, v  dobrých expozicích na N, takže oteplení ledy ustojí a spíš ještě dotečou. Pokaždé jsem z toho byl nadšený, jaká kvalita ledu byla. Máslíčko, jen rozetřít. jo, tam se budu vracet.

Super vyledněný kuolár u klettergarten v Laengefeldu-MacGyver WI4.

Tomb Raider WI 4+  v Ochsengarten nabízí zhruba 4délky tutového lezení v dobře vyledněném korýtku.
No, to je tak na ukázku, jak to vypadalo v uplynulých dvou měsících zhruba mimi domácí píseček. Ono to ještě chvilku potrvá, ten rauš, taky u Kukyho jsou nové ledy v Gosau a potřebuje ověřit klasifikaci, tak zdar na ledu.

2 komentáře k článku “Trocha ledu před tím lopatobraním”

  1. metodik říká:

    http://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2011020034&nazevclanku=rizika-lezenia-ľadov

  2. Jura říká:

    Správně, žádné jaro! Je třeba ještě pořádně zatnout!

Zanechte komentář