Předjarní text

Křupe sníh. Křupe toliko pro dopadající nohy, končetiny, co zapříčiňují pohyb. Je nanejvýš pravděpodobné, že jdu … sněhem. Všechno zavdává příčinu o zdání února. Jináč věru toho dnešní člověk mnoho nepozná. Absolutně komfortní materiálové potulujíce se po obchodech různých kvalit, -ého ražení dovolují prožívati zimu toliko zrakově (čuch nám již byl zakrněl). Nikdo nechce se potulovati nahý v únoru. Možná, snad, asi vítáno by mohlo býti odhalené pobíhání subjektů, co hrbolky rozličného tvaroví na hrudích svých nosí. … A podle ticha snad poznati dá se zima?

Krajina 1

Krajina 1

Praskání větvoví spadnuvšího na zem, na mou duši(!), suchý klackové motají se i se svými trny pod pochodné vrstvy obuvi! Šlapu, drtím jejich ostny. (Péřovka je méně úspěšná, na drcení hodí se pramálo.) Mrzne dosti. Vertikální pohyb jest tímto značně posunut ze standardní krychličky. Když ku krychličce dosadíme si čas, vznikne výsledná teplota. Bílo, jako sníh, obloha je bílá. Kde je sníh?

Zrcadlo

Zrcadlo

Vltava teče, pročež se dělají kola, nad hrází nikolivěk. Pořídili tam zrcadlo větrem ozrcadleno … Já myslel, že voda se jen pod vrbou točí. Točící vodu vyruší z činnosti této jen občasné kamenopády, možná listopad v pravěký podobě. Nemyslím si ale, že množství kamenů narušujících točení má větší než zanedbatelný vliv případně nedozírné následky na cokoliv v systému, jež je obklopuje. Všechno je prd. Zvláštní je stav, fakt, kdy teplotně vzrostl komfort na obdélník bez času, ač stále pod zámrzem onoho zrcadla. Jednoduše řečeno, prsty přemrzly a je jim teplo. Bílo azur vystřídal. Je teplo. Dalo by se ale napsati: Je zima a únor a tudíž popolézání s rukama od maglání bílého, je únor bílý, stává se poněkud zvláštním. I plechový přítel, měl-li by hlavu, jí by zavrtěl. Ovšem nevrtí. Vrtěl se celý sám, rozvrtěl smyci, jíž byl přivázán a metry dolezové okořeněny tímto byly, ty metry.

Pod hrází

Skály 1

Skály 1

Skály 2

Skály 2

Předměty

Předměty

Před nedávnem funěl jsem do kopce od Vltavy taktéž, sníh nekřupal, klouzal, což donutilo mi přemýšleti o možnostech letu, bez lítadla. Třebás i s baťohem, ježto on jest potřeba. Je plný předmětů … Předměty ovšem zdaleka nejsou důležité ani pro lítání, ani pro cokoli jinýho. Lítati se taky ani vlastně nemusí, nutně, natož jenom někam schránku tělesnou přesouvati tímto … Pro co? Pro přesun samotný? Pro místo, kam přesun vede? Pro požitek z činnosti v místě cílovém nejspíše proživšího? To se opakuje furt a pořád. Když se to otočí, jest zábavnější let. Nic se ani nehne a pozorovati se dá taky nic. Tedy poznati to, se nedá, alespoň ne na pohled. Pakliže je viděn objekt, funící do kopce, baťoh nesoucí,  subjektem, to je úlevný? Spíš, „je to všeodstrkující“, a je to.

Skály 3

Skály 3

Dřevočára s vodamatkou

Dřevočára s vodamatkou

Krajina 2

Krajina 2

Tajná oblast

Tajná oblast

Pán mě uctivě přiměřeně zdravil, když byl před tímto vyfotografoval několikrát slunce západ. Milé setkání, krátké leč absolutní, ba co dím 100% v mluvě matematikově. Zkrátka, dvá člověkové potkali se na lesa okraji.

Krajina 3

Krajina 3

Návštěva několika oblastí, kde čas zastavil v pravěku a listí na stromech dosud zkamenělé může občas vypadnouti. Je zajímavé, za-jímavé. Je ticho a únor. Zima dá se poznati i podle ticha? Komfortní vrstvy toto nedovolují …, kam se podějem? Schováme se komfortně za image? Pohodlně, v bublině stvořené ostatními taktéž v bublinách svých? Bubliny slijí k nepoznání spolu do hromadné bublinády se … pod tlakem bublinaření, pohodlně, osobnostní bublinové potahy, potahy vnitřků podobných dosti si, nebo vůbec, nebo stejných naprosto a zcela a úplně? Bublinátorské projekce vnitřků?

Štand

Štand

Krajina 4

Krajina 4

Držení se zamrzlých kamenů vyvolává nepřeberně různé stavy. Shluknou-li se tito stavové, držený kámen drží … seč může. Víry se v podobných situacích odměňují toliko rozdrobením situace vnější i vnitřní. Zřejmě tu „to“ nejvíce poznamená ten vír.

Skály 4

Skály 4

… konce tento text nemaje, ba co dím, začátku postrádá, je nutné možná slovo silné, je záhodno tam „to“ nějak vymyslet. Lze to ale uskutečniti opravdu? Myslím si, že ne. Chaos narůstá, zmenšiti se nehodlá, jak potom tento text končiti může? Probíhá paralelně v hlavách, pokaždé, s plynoucím časem něco jinýho … Kde to má konec? Třebás i uvidíme. Skončí-li bublinářství nebude konců zapotřebí už, a bude „to“ a vůbec…

13 komentářů k článku “Předjarní text”

 1. slabousch říká:

  je to BLÁZEN……hoďte na něj síť 🙂

 2. jaderny pacient říká:

  Jihocesky skvost umelecky, cim dele clovek mackal kameny tim rychleji pochopi hloubku a snad i sirku psaneho, estet oceni pixly nasypane. Zpetnou stopu bych na sve siti zanechal, avsak doktori ustavni by se durdili, tak aspon komentar zanechavam zde.

 3. Roman říká:

  super

 4. Patrik Fabinger říká:

  Nevím jestli toto jarní rozpoložení je dáno délkou depresivní zimy nebo byl schizofrenickému pacientu byl dodán trip do termosky s čajem….Nevím,fakt nevím.Ale asi tě zavřou.

 5. Šlahounn říká:

  Kurňa Doudlo, s těma bublinama, to je představa, kam na to chodíš? A v těch bublinách dětičkové bez komfortních vrstvové….
  P.S. až buděš dělat ten zorbink(nebo jak se to menuje) tak dej vědět, vzal bych s sebou rozličné to tvaroví

 6. mara říká:

  😯

 7. Touža říká:

  Budu fo tom přemejšlet…. fakt !? :o)

 8. šakal lipenský říká:

  Kjasavé poňuňání písmenkové.

 9. Sarca Parca říká:

  Musela jsem to přečíst víckrát abych možná pochopila, ale je to krásný 🙂 mně se líbí to s těma hrbolkama, jako myslim to Doudlopopsání :-))

 10. Sněhofil říká:

  Mě se taky líbí hrbolky…a hrboly…článek taky, ačkoliv 3/4 z něj nechápu…:-)

 11. slabousch říká:

  mě se taky líbí, ale nechápu nic 🙁

 12. plechový přítel říká:

  Dávno jsem tomuto „subjektu“ náhradního plechového přítele tělesnou schránkou svojí obstarával, a díky tomu různé nepřeberné stavy zažíval. V okamžiku kdy subjekt 10 metrů nad mojí hlavou popolézajíce, začal spolu s dalšími předměty znenadání let bez lítadla praktikovati. Mé okamžiky pak těmito těsně prolétnuvšími předměty (většími než štěrk) okořeněny byly:)

 13. Dag říká:

  Nádhera! Chvílemi jsem měl pocit, že čtu něco jsem sepsal. 🙂 Takže bych to asi neměl chválit? Budu! Krásný text!

Zanechte komentář