Vánoce trochu jinak

cestaNěkolik předešlých Vánoc jsme trávili na winterraumech v zajetí Jetice a sněhu. Naneštěstí se tak to trávit čas naučilo spousty lidiček a už to nebyla taková zábava.

Rozhodujeme se tedy pro malinkou změnu. Pojedeme do El Chorra na skalky. Nejprve řešíme čím letenky drahý jak krá…… David nabízí autíčko a je to. Tedy né tak úplně. Ještě vydržet těch 28 hodin zavřený v autě.

 

Nakonec to není tak hrozné, když se pak další den probudíte mezi palmami a nikde není po sněhu ani památka, jen svítící, hřející sluníčko. Jdem se ubytovat do chatičky v kempu. Už nejsme tak mladý, abychom spali někde na punkáče.  Potřebujem pořádnou postel, sprchu a v neposlední řadě kuchyň. Pořádný jídlo(čti víno) to je základ :-). Sezení u ohně už je přežitek, na večer vybrat pěkně pár filmíků otevřít láhev nebo raději víc vína.

   dscn2412

dscn2336

No a konečně to lezení pro mě velký nezvyk nikdy jsem nelezl po krápníkách. Člověk neví, jak to má vzít, bojí se, že to s ním upadne. Pak si pořád říkám berou za to všichni tak to přeci zrovna se mnou neupadne. Cesty jsou kolem 20-30 metrů což mě zvyklého na Choustník docela taví.

 

dscn2347

Na první odpočinkový den jedeme omrknout opičáky na Gibraltar. Je to co by kamenem dohodil. A kouknout se přes móře do Afriky se mi jen tak zase nepoštěstí. Lezecké sektory jsou rozesety kolem a uvnitř kaňonu.

dscn2379dscn2378

dscn0001dscn2357

 

Na některé sektory se chodí tunely ve, kterých sem, tam potkáte mašinku. V kaňonu se nachází královská ceska Caminita del Rey. Tato cesta byla vybudována pro údržbu vodních elektráren. Stezkou je ideální procházka na odpočinkový den.

 

dscn2405dscn2388

dscn2479DSCN2514

Skoro jsem zapoměl na jednu trest day procházku po přírodní rezervaci EL Totcal de Anteguera. Ráno jsem moc nezvládnul snídani a je mi celej den šoufl. Torcal je znám pro svůj neobvyklí reliéf krajiny.

dscn2460DSCN2455

Teď, když se koukám z okna, chci hned zpět a nevadila by mi ani ta dlouhá cesta.

účastníci: Mirka, Aleš, David, Eva, Cyril a Já

    dscn2381

4 komentáře k článku “Vánoce trochu jinak”

 1. Mára říká:

  Pěkný článek i fotky, chutnal mi ke kávě 😉

 2. Touža říká:

  Hézký …! Ste se měli a ty panorámata.. :o)

 3. Vojta říká:

  Na to že jsem slyšel stížnosti, že byla zima to vypadá na náramný teplíčko 🙂

 4. slabouch říká:

  chtít tam…tam teplo….tady zima….nemít rád zima……chtít tam

Zanechte komentář