Mezi vodou, horou, sobem a borůvkama…

IMG_0516

Zdravim všechnu havěť horolezeckou, ledolezeckou i sněhofilní.

Nacházim se teď v Tromsø na severu Norska. Mám v plánu tady pobíhat (a studovat) do Vánoc. Kdo se sem chcete podívat, sbalte fidlátka a přijeďte!

V nejbližším okolí se dá lézt na sousedním ostrově Kvaløya – průvodce na něj zatím nemám, něco jde vykoukat tady http://tromsoklatring.no/klatremuligheter (anglicky jsem to nenašla, tak aspoň pro představu). Taky se odsud dá docela dobře dojet na Lofoty – asi 200-400 km (podle toho kam tam) – chce to auto.

Místní píseček jsme bohužel ještě neměli příležitost vyzkoušet, pančto nám chybí matroš..já mám jen to nejzákladnější a Vlk, kamarád erasmák, sem přijel na kole:) a nepřitáhl si nic. Tak nám kdyžtak nějaký chrastítka přivezte, ať si taky máme s čím hrát.

V zimě jsou tu ledy a parádní kopce na skialpy a freeridy. Ideální podmínky jsou samozřejmě až od konce ledna do dubna/května a já jedu za čtyři měsíce pryč, takže to přesně minu. No jo, není to zrovna správný půlrok.. V prosinci už se dá, akorát to bude trochu temný – žlutá koule pořád zalezlá pod obzorem a světlo jen na pár hodin přes poledne…ale zase bude svítit polární záře, slibuju!:o)

Přespat můžete u mě. Když nebudeme dělat moc velký brajgl, tak by tu s tím nikdo neměl mít problém. V pokoji mám místa dost – myslim, že by se na zem poskládalo 5 lidí (vy jste přece hubený).

IMG_0556

Tohle mám přes jeden kopec. No neni to fajn?…

Anebo přijeďte klidně jen tak pocestovat. Světla je tu zatím spousta, i když v noci už se stmívá.

Dobrá mapa Norska on-line i s chatama je na http://ut.no/kart

NEbudu  v Tromsø 17.-26.9. a koncem listopadu mám mít zkoušky. Kdykoliv jindy bych měla být k dispozici (přes zkoušky taky můžu poskytnout azyl).

Jestli máte chuť přijet, dejte vědět. Pošlu kdyžtak přesnější informace. Nejjednodušší to bude asi mailem (eliska.zoubkova@seznam.cz)

…A jestli vás tu neuvidim, tak si užívejte teplo, pívo a kamení tam na jihu. Skål.

Eliška

Zanechte komentář