Lezení v Belgii? Samozřejmě …

    Málokoho napadne, že by si v rovinaté Belgii mohl někde zalézt. O tom, že se dá a dobře jsem dostal tip od Marie z Budějovic.

Oblast se jmenuje Freyr, je to u řeky Masel, kousek od města Namur u franc. belg. hranic (tam jsou ještě asi dvě oblasti, Freyr je ale nejvelkolepější)..
Je to vápenec, skála až 120m. Rozděleno na 14 sektorů, cesty zajištěny, víc sportovních, těžších, ale jinak všechny obtížnosti. Tak až pojedete náhodou kolem, nezapomeňte se zastavit …

 

9 komentářů k článku “Lezení v Belgii? Samozřejmě …”

 1. Zmijovkář říká:

  Jednou k nám přijeli bez výstrahy známí z NL. Rychle jsem vymýšlel nějaký program a pomohlo mi, že si vzali do ČR cajky a že by se rádi (otec se synem) podívali tady na nějaký skály. Ptal jsem se, kam jezdí normálně: že prý je jedna skála v Belgii. Řekl jsem, že jedem hned, a chtěl je vzít na odpoledne do Modráku. Ptali se, jestli se to stihne nahlásit. Nechápal jsem co a kam – prý na policii. Nechápal jsem stále. Vylezlo z nich, že záměr lezení v té Belgii se musí hlásit 2 dni předem na místní policii. Prohlásil jsem něco o despotickém kapitalismu a jeli jsme lízt. Ale vy si v Belgii dejte pozor na VéBé!

 2. Zmijovkář říká:

  Tak vona to nebyla žádná fáma, tady se píše o nutnosti povolení dokonce týdny dopředu: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=215. To jest teda dost na hovno, že. Vskutku prapodivná „lezecká“ země: že se na nějakejch suprovejch skalách zabije pan král má za důsledek zavření celé oblasti (viz stejný zdroj). „Jen tak na okraj“ připomínám, že v tomto absurdistánu má sídlo EU, naše novodobá vrchnost (která nám hned zkraje zakázala například vyrábět cukr, abychom si ho kupovali jinde). Máme se na co těšit! (BTW: ten holandský synek, co k nám tenkrát přijel, chodil do tamního skauta, ale ve svých patnácti letech neuměl rozdělat oheň ani z již připraveného suchého dříví na zahradě – do této prdele směřujeme).

 3. Zmijovkář říká:

  PS: já už to nějak doklepu, ale vás mladejch je mi líto. Já se zlomit nenechám, ale možná mě popravěj za nelegální chov koz a ovcí. Ono totiž podle regulí těch pablbů z EU (variantně podle českých vlezdoprdelistů) se už nějakej rok musí i u nás (variantně možná jen u nás) registrovat každá jednotlivá kozenka nebo ovečka a pak dotyčný chovatel od státu obdrží číslo stáje, které má zřejmě slavnostně při hymně EU pověsit na svůj chlívek (teda na chlívek tý kozy). To si fakt nedělám prdel (dřív něco podobnýho platilo taky, ale pro více než 2ks zvířat). No, ale naštěstí o tom asi žádná bába, co má kozu na mlíko pro prase, neví. Tak ještě dál přežívá nějakej normální život… Zaplať pánbůch za něj a fakof belgickým předpisům o skalách a kozách!

 4. baky říká:

  dobrej tip diky.

 5. Pítrs říká:

  Mám pro tebe taky tip Baky:) Tenhle víkend ostrov což?

 6. baky říká:

  to je snad bez debat ale az v patek ne jako slabosi ve stredu. ps. ale dalo to dost premlouvani ale jde to

 7. Pítrs říká:

  Super:)V kolik v pátek jedeš?:)

 8. baky říká:

  po praci navecer mozna bude i volny misto . v praze budu tak v 7 mozna i dele uvidim v patek kdyztak si zavolame.

 9. Pítrs říká:

  Baky tak já už odvoz mám tak se uvidíme tam:)

Zanechte komentář