Das ist nur die erste fáááze……..

 

SLA_6750_panoramaZ hlediska dodržování tréningového nasazení můžu být letos maximálně spokojen. Hned na jaře jsem si stanovil takzvaný Dvojfázový Slabochův Boulderingový Tréning – DSBT. A na podzim mohu konstatovat, že jsem svůj plán splnil do puntíku.

A teď zase to neoblíbené ale. DSBT letos znamenal, že jsem vyrazil na šutry jednou na jaře a po druhé na podzim. Tudíž plán jsem splnil do puntíku.

A jak druhá fáze vypadala?

Dlouho jsem se těšil na boule a obliny co Loučovické teritorium nabízí. Maličko mě zaskočily lišty a krystaly zmíněné v pozvánce do nové olasti Přední Výtoň. Dál nás taky trochu zaskočilo počasí. Kdo mě nezaskočil byl Žabák, který hned v pondělí potvrdil účast na Expedici do skoroříšský lesů a hájů. Tím zdvojnásobil a zároveň ustáli  počet účastníků za Tábor na čísle 2, což je naprosto ideální počet cestujících v krabičce na kolečkách jmenující se PaViano.

A tak jsme vyrazili. Počasí strašilo a vyhrožovalo a nakonec i splnilo. Doj, chcanec, hnus, kekel. Sice jsme málem při hledání oblasti bídně zahynuli v borůvčí, ale zase jsem po 27 letech našel houbu. Sám. Aniž bych na ní šlápnul. Po návratu k exped. vozu se nás ujal Nosorog a zavedl nás na místo určení. A kupodivu, i přes vydatné dojení, bylo několik čutrů obléháno a dokonce bylo i obléhatelných. Jali jsme se tedy obléhat s kolem obléhajícími obléhateli a po pár obléženích jsme Přední Výtoň přejmenovali na Pře ní vyhoň. Kvalita skály excelentní, stejně jako kvalita krystalů co vám excelentně rozdrbou prsty. Kdo má chuť ochutnat místní matroš, a zůstat v teple obýváku, případně dílny, nechť vytáhne vibrační brusku nasadí brusný papír zrnitosti 3 a zlehka 5 a půl minuty přelízne pazouru. Výsledek se jeví naprosto identicky. Kdosi definoval radost ze zdejšího třímání slovy: „Sice to je hrozně mizernej chyt, ale je to boule :-)

SLA_6750_panorama

………….tady se rozlejzalo ….

 

SLA_6669

 

SLA_6733_panorama

 

……….a taky dolejzalo………..

Druhá strana mince je, že pokud něco chytnete, tak to jen tak nepustíte, protože smýknutí zkrátka bolí. My, tedy já jsme se potýkali s problémem Sokrates, Žába se nepotýkal, Žába to přelez. Jeden z nejhezčích a zároveň nejohavnějších problémů, co jsem letos lezl. Vyplatí se zaject……

SLA_6685_panorama (2)

SLA_6696_panorama

SLA_6709

SLA_6723_panorama

……… Sokrates (patrně podle penetrace na zeď)………..

 

Kůže pomalu ubývalo (kecám, zmizela hned)  a tak se udělalo hospodno.

 

SLA_6751

…..mistryně ve žmíkání talířů, inu hodiny strávené na Krasskym porcelánu se vyplatili ……..

A druhej den? Louče. Boule, stisky, hrany, obliny…..krása. Co dodat. Louče nikdy nezklamou. Tady jsme se zakousli do Smůly v chytu a nakonec jsme celkem slušně polítali, ale vrchol nepodrželi. I tak parádní zážitek, co bych si rád zopakoval.

SLA_6778

….. Smůla v chytu…..

SLA_6788_panorama

SLA_6798

….Svišť předvádí jak se postavit k problému………..

 

Tak už se zase těšim na první fázi…..jaro…..co?

 

SLA_6811

 

…….a zároveň trénuje mladé naděje (povšimněte si motivátoru ve Svišťově  ruce)………..

 

A ještě plán …………co první víkend v listopadu udělat reparát Malléjch Bloccků ….. čistě Pure…..

………hážu termín 2. listopadu Mallé Bloccky – podzimní radosti…….coooo?????

 

 

 

 

 

3 komentáře k článku “Das ist nur die erste fáááze……..”

 1. Přemek říká:

  škoda škoda, musím sem koukat častěji…

  Jinak 2.11. už mám rezervováno v plánovači:-)

 2. Kočka říká:

  2.11. jestli to nebude spíš repete. ideální tření bylo teď o víkendu. chmi v předpovědi do 3.11. praví: Z hlediska teplotních charakteristik nastávající 4 týdenní období bude podprůměrné. Chladnější bude zejména závěr října. Naopak srážek očekáváme o něco více než je průměr a to hlavně v druhé a poslední dekádě předpovědního období.
  že je u Ježíše padlej strom a nedá se lízt, to asi víte …

 3. slabouch říká:

  Tak se udělá hospodno dřív :D
  Ježíše jsem řešil na lesech tábor a je to někej kousek soukromýho lesa tak jedině s pilou na tichošlápka. Uvidíme. Počasí nemá cenu řešit stejně bude tak, jak si bude chtít… ..:-D já bych to viděl tak, že zas uvidim moje oblíbený ksichty…

Zanechte komentář