Podzim v Nepálu

16.10.2008 Zprávička od Kleboně na budlezu zaslaná pomocí SMS BBmu říká, že si hoši sbalili sáčky a zítra by se měli přesunout pod zeď. Pokud seznaj, že jsou aklimatizovaní, chtěj 19týho začít lízt. Plánujou sestup na jih, takže je pak čeká 2denní procházka zpět do Thame.

14.10.2008 Kleboň se ozval na budlezu pomocí SMS zaslané BBmu. V rámci aklimatizace se byli mrknout pod Parchamo a zítra plánují pokračovat vynáškami pod stěnu.

10.10.2008 Kleboň s Krajsičem se ozvali z Namche Bazaru – budlez, lezeckarevue. Zapochodovali si 2 dny z Lukly, dnes se chtějí aklimatizovat a zítra přesunout pod stěnu, kterou už zdálky zkoukli a do které prý nesvítí celý den.

9.10.2008 Notoričtí sledovači Štochejlí vědí, že střapáč s vlasáčem se se svým projektem Devold Triple North Walls přesunuli do nepálského Káthmándú, kde kromě nezbytného vyřizování formalit poctivě doplnili deficit chmelových potravinových doplňků, který se jim za týden z Kábulských skrovných zásob nemohlo podařit dohnat, a užívali si ruchu města při procházkách v ulicích.

Původně vyhlédnutý Talung, který museli odpískat kvůli neúměrným nákladům na přepravu vrtulníkem (někoho chytrého napadlo, že lidi a bagáž se nesmí přepravovat dohromady a že tudíž, když tam budou chtít, musí nechat letět vrtulník dvakrát), nahradil Kyashar, kde má Marous taky nedodělanou práci. Ze severních stěn se přestěhujou na východní hřeben, kde dával Mára pokus s Dejvisem Šťastným v roce 2001.

Společnost jim budou dělat slovenští bratia, se kterýma se podělili o nutné expediční náklady. Zcela jistě pobyt pod horou obohatí svým humorem. Hoši měli odletět do Lukly dnes a jak pravil střapáč, ozvou se nejdřív za 14 dní.

Kdo sleduje dění trochu víc, tak ví, že do Káthmándú zamířil ještě dříve známý sněhofil z Budějc Kleboň, který vyrazil na svou první himálajskou zkušenou. Vydal se spolu s Honzou Kreisingerem (Krajsič) potrápit v severní stěně Kwangde Lho (také uváděno jako Kongde Lho) v masívu Kwangde Ri, kde své první himálajské ostruhy získával také střapáč.

Kleboňovi na budlezu zřídili on-line rubriku a Krajsič informuje o expedici na svém zpravodajském webu lezeckarevue. Bude-li se něco dít, hodím vám to sem.

Renča

Zanechte komentář