Olin a Radovan jedou do světa

0191.jpgPříběh dvou přátel, kteří se vydávají hledat vnitřní klid v době přeplněné honbou za úspěchem.

– hra o několika dějstvích

–  dialogy jsou pouze nástinem budoucích

–  hlavní role přislíbili Radek Brzobohatý ml. a Pavel Liška

–  stupňující se demence obou představitelů není vrozená, je vyvolána prostředím v němž se pohybují

032.jpg

Obraz první – DOMLUVA

Radovan se s Olinem minulý týden dohodli, že společně navštíví Ostrov. Radovan se už od pondělka snaží sehnat Olina na telefonu. Telefon zvoní, ale Olin to nezvedá. Víkend se blíží. Ve středu zkouší Radoval volat Olinovi do práce a tam se dovídá, že Olin má odpolední. Odpoledne Olina konečně zastihne a ten mu řiká, že na Radovana nemá číslo, a že to nebral, protože si mylel, že je to T-Mobile a že se ho snaží přemluvit, aby přešel na paušál. Taky řiká že nemůže, že musí navštívit rodiče. Radovan ho přemlouvá, Olin navrhuje na sobotu něco v Táboře. Radovan souhlasí. Sežene 6 lidí na dvě různé akce, aby měl program na sobotu i neděli. Ve čtvrtek sedá k internetu a vidí v komentech, že Olin schání na Radovana číslo – smazal si ho. Za chvíli volá: „Musíme jet do Ostrova, má bejt bomba počasí, mám volno už v pátek.“ Radovan váhá, ale souhlasí. Zruší víkend v Táboře, domluví práci, marně zkouší někoho sehnat do auta. V hospodě vypije 5 piv a 2 kafe a pak čumí do noci a diví se že nemůže usnout.

Obraz druhý – CESTA

V pátek ráno Radovan sedá do auta a chce se mu strašně spát. Autu říká mu Pan Mopadži. Je to starší Forman se svojí duší a taky hlavou. Má občas nějaký problém, ale většinou ho řeší bez asistence Radovana samoopravou. Teď ho zrovna trápý poloosa. Ve 110 na dálnici se snaží Radovanovi naznačit, že takle velkou samoopravu nedokáže. Začne cukat volantem tak mocně, že i Radovan pochopí, že i když vrakostrůjce povídal, že to na Kamýk dojede, asi nemyslel, že 4 krát a pak hned přes celou republiku. Zvolňuje a po zbytek výletu překračuje 100 jen opravdu vyjímečně. V Praze nakládají Olina a jedou v poklidu dál. V poledne jsou na Modříně.

Obraz třetí – OSTROV

       Dějství první MODŘÍN

Modřín je bouldrová oblast blízko Ostrova. Olin a Radovan tam mají v plánu přebácnou nějaké místní prásky.

 002.jpg

Po příchodu na šutry je trochu mokro, ale tak polovina věcí je suchá. Hned v prvním šutru si Olin dorve ruce tak, že vypadá, jak kddyby seřizoval drtič odpadků za chodu. Všude z něj cáká krev, ale leze hrdině dál.

 004.jpg

Radovan samozřejmě zapomněl tejpku a kartáček v autě, a tak za chvilku pokrývá šutry rudobílé bahno.

 003.jpg

Den příjemně ubíhá, oba dva postupně proplouvají labirintem kamenů, sápou se na všechno co je vyšši než krabice od ledničky a dost často se z toho vracejí vzduchem.

 028.jpg

Večer si ještě Radovan stihne vyhodit rameno a to je signál, že je čas jít na guláš.

Obraz třetí – OSTROV

       Dějství druhé U CÍSAŘE

Hospoda U Císaře je středobod celého Ostrova. Radovan a Olin to tam mají hodně rádi. Po příjezdu založí účet na: Ten se zelenou čepicí, červenou milkinou a zelenejma kalhotama, usednou ke stolu a začnou hodovat. Kolem půlnoci jdou spát do Pana Mopadžiho. Svítí hvězdy a tak stahují dolů okénka a usínají.

031.jpg 

V noci začíná pršet. Olinovi se zdá živí sen, že na něj prší a že vytahuje okénko a spí dál. Ráno se probouzí zimou v prodojenym spacáku a zjišťuje, že to, že vytáhl okénko byl jen se a to, že pršelo byla realita. Na otázku, proč si nezavřel říká: „To ti byl tak živej sen!“ Naštěstí vychází slunce, takže snídaně probíhá na terase.

006.jpg 

Po ní přijíždí jejich kamarád Bakoděj s rodinkou. Všichni se rozprchnou do skal. Olin s Radovanem vyrážejí s Pínem a Joanou – zdejší domácí od Císaře. V plánu je prý i nějaký prvovýstup. Za velkou ostovskou je taková malá čudla ve stráni, kterou všichni pokoří novou 5kovou cestou Chumajdin šál (nebo tak nějak). Pak se přesouvají dál, kde Píno dělá cestu Denní menu VII.

007.jpg 

Radí jim, kde je volný směr pro variantu cesty Stammtisch IV. Po chvilce je dokonáno a Varianta přivandrovalců VI je na světě.
Pak padne Radovanovi do oka Cesta snů na Rohovou věž za VIIc. Krásná cesta přes čtyři kruhy.

008.jpg 

 Spodek běží spárkou semtam žába, taverz po polici ke kruhu, nad kruhem doleva sokolíkem na další polici, zase kruh do koutka ke třetímu kruhu a na vrchol kolem čtvrtýho kruhu, který ovšem zapomene cvaknout. Na vršku je dost větrno, a tak se Radovan začne omotávat dobíranym lanem a obává se věcí příštích. S představou, že po Olinovi poleze ještě Píno, přechází na pozvolnou hybernaci. Jeho radost, když místo střapaté hlavy vidí Pínova kulicha a slyší, že si to Olin rozmyslel je obrovská. Rychle se vymotává z lana, chlapsky si potřepe s Pínem pravicí, zapíšou Berg Heil a hurá dolu, protože se právě udělalo hospodno.

Obraz třetí – OSTROV

       Dějství třetí KROSÍTKA

Prožitý den je třeba řádně oslavit, na tom se shodují všichni co jsou u Císaře. Navíc je tu narozeninová pátry a Saxofonový kvartet.

009.jpg 

A pak je tu taky Bakoděj se zavařovačkou plnou sušených bylinek. Jo a nějaká ta bečka piva. Tak vše co řádný večírek dělá řádným večírkem je na místě. Postavičky se začnou přelévat od baru na sál a zpátky, některé to berou přes terasu, některé tráví víc času na terase. Některé se z terasy vůbec nevracejí a jenom střídají turnusy.

010.jpg 

Radovan v záchvatu uvědomění odchází spát, kdežto Olin v záchvatu krosení roztáčí spirálu smrti.

012.jpg 

Radovan se dokonce ráno dozvídá, že padl i Půlnoční Blesk mezi hospodskými bouldry (rozporem ve vchodu k Císařovi, do dvouprdy po světle z níž čouhaj dráty a dynamem do prkna verandy o patro víš) Klasik zdejšího boulderingu Ježour za drobnou úplatu předvádí mistrovské dílo – Hlava-Pata (je třeba mít čepici) a spirála se točí dál. Olin usíná někde na stole a Bakoděj ho odvádí nad ránem spát. Zatím co Radovan je ráno v pohodě a svěží, Olinova hlava trpí sindromem Přepětí pátracího balónu a stejně i vypadá. Těžko se divit, když mu včerejší večer prošlo hubou stějně trávy asi tak jako průměrné, alpské, dobře živené krávě. S hlavou udržovanou v jedné nadmořské výšce se odplazí vyžebrat prášek (posléze zjišťuje, že jich má plno v peněžence), usedá na terasu k snídani šampionů a marně se snaží před Joanou maskovat účast na všerejší boulderpárty.

013.jpg 

014.jpg 

Po vydatné snídani se vrací do spacáku.

Obraz třetí – OSTROV

       Dějství čtvrté ZASE MODŘÍN

Jelikož Olin by dnes patrně nedokázal plnit ani funkci těžítka na GriGri, je varianta Mořín jediná možná. Nezbývá než se tedy rozloučit U Císaře, poplatit a jet. Poplacení začne domlouvat Olin. Suveréně (jak jen to jeho stav dovolí) přichází k baru. „Tak nám to teda spočti účet – Ten se zelenou čepicí, červenou milkinou a zelenejma kalhotama.“ což nemusí řikat, protože jak přijel tak odjíždí a ani do spacáku se v noci nestihnul svlect. Joana hodí cifry do stoje a vynáší verdikt: “ 1128 Kč brutto“ Olin se chytá baru a žádá přezkoumání výsledku. Joana je neoblomná. Olin na Radovana koukne a prozradí mu, že si vzal jen 4 stovky. Radovana to nepřekvapuje, protože vzal pro jistotu peníze na odtah Pana Mopadžiho zpátky do Tábora. Rozloučení je srdečné a prý je tam zas rádi uvidí.

 016.jpg

Příjezd na Modřín je plný radosti a očekávání. Teda až do té doby, co si Pan Mopadži usmyslí, že už byl včera celej den sám a dneska nechce. Po té co zabouchnou dveře kvůli projíždějícímu autu se Pan Mopadži uzamkne i s klíčkama uvnitř. Jistě že Radovan kontroloval při vystupování z auta, jestli si bere klíče, klíče si vzal. Bohužel to byly klíče od bytu. A tak začíná něco co se podobá Nedělnímu sezení kroužku šikovných rukou. Postupně se v rukách střídá obvaz, šroubovák, větev, drát ze sloupu s el. vedením a větší větev. To se postupně cpe do dveří a každý se všemožně snaží vyhákovat čudlik. Naštěstí veškerý odpor Pana Modadžiho drtí Vezír. Čudlik vyskakuje a hurá na šutry.

 017.jpg

018.jpg 

0211.jpg 

011.jpg 

Zas je pohoda, spousta lidí na šutrech a drtí se a drtí.
Když už je prolezeno usedají Radovan a Olin do trávy a připravují si kávu.

022.jpg 

Radovan potřebuje půčit zapalovač a tak si řiká Olinovi. Ten se proplácá a podá mu ho. Za pět minut je káva hotová a Olin řiká: „Jo kafe a cigárko.“ a začíná se proplácávat. „Ty vole, já ztratil zapalovač.“ Radovan nevěří a podá mu zapalovač co drží v ruce.

024.jpg 

Sluníčko zapadá a je čas jet.

Obraz čtvtý – CESTA DOMŮ


      
Olin s Radovanem se poklidně řítí k domovům (poklidně řítí = max 90km/h) a mají plán, že projedou napříč celou Prahou a Olina vysadí až před domečkem. Začátek Prahy je v poklidu do chvíle, dky na Letné vjedou na koleje, což Radovana dost rozhodí. Olin v poklidu sedí na sedačce a nechápe, proč Radovan křečovitě drží volan, snaží se odbočit na chodník, protože tam bestie s tykadlama nemůžou a ječí zabijem se. Ve chvíli kdy silnice úplně zmizí a všude kolem jsou jen koleje udrží Radovana v autě jen ze zadu se dotírající tramvaj. Radovan vysvětluje, že je kluk z vesnice a tam maj auta silnici a vlaky koleje, Jestli si ty zku…., pos…. a deb… pražáci chtěj jezdit v kolejišti, ať si jezděj, ale bez něj. Kdyby Pán Bůh chtěl, aby Pan Mopadži jezdil po kolejích dal by mu dopředu rudou hvězdu dozadu uhláček a fedroval by ho koksem. Naštěstí se za chvíli objevuje silnice a Radovan tam ihned odbočuje. Situace se uklidňuje a Pan Mopadži odjíždí do zapadajícího slunce.

023.jpg

 KONEC

 027.jpg

Osoby a příběh je smyšlený, jakákoliv podobnost s reálnými postavami a prostředím je čistě náhodná. Autor nezopovídá za jakékoliv psychické trauma způsobené čtením tohoto článku.

.
Při potížích se vždy poraďte s odborným lékařem!

Čtěte inforace v příbalovém letáku!!

Noste helmu!!!

20 komentářů k článku “Olin a Radovan jedou do světa”

 1. Vlasta říká:

  Jako bych ty kluky od někad znal!? Ale to je určitě náhoda. Jinak Olin super výkon. Super článek a krásný, leč hrůzostrašný fotky. Jen tak dál a hloubš.

 2. Kočka říká:

  Jéje. To je kuása! A ty heský obuázky!

 3. Sla Bouch říká:

  Když máš domluvený MODELY jde všechno tak nějak samo. :-)

 4. Zmijovkář říká:

  No, věřim, že je to smyšlený. Ale přece jen – taky mám dojem, že jsem toho Olina už někde viděl. Nebyl někdy u Kozy? Loni, předloni..? A nechce letos potvrdit? Hattrick by byl pěkný..

 5. fakir říká:

  Opravdu parádní slohovka :o)).Klíče jsou nej :o))

 6. Kakamila říká:

  Slabochu ta nová čepice je taky dobrá, tu tvojí bejvalou už jsem viděla na jednom pracovníkovi z jiné rusky mluvící země a vypadal spokojeně……..pěkně jsem si početla…..akorát jsem byla až druhá ve frontě…Petrák má holt první flek u PC….

 7. Hrošík říká:

  nádhernej příběh… nej je ta domlouvací část.

 8. Hrošík říká:

  jinak díky Oline za nádhernou fotku českýho středohoří aááááách.

 9. Elzoid říká:

  co dodat no nádhera SEX DROGY RAKENROL lezení

 10. Pítrs říká:

  HE HE:)))Ostrov is very nice place:)

 11. Sla Bouch říká:

  tak co opičí synku, ještě jsi ve vlasti nebo už míříš na Ostrov Svobody?

 12. Pítrs říká:

  Ještě tu jsem, na Velikonoce zavítám do tábora a pak frnk…:)

 13. Sla Bouch říká:

  hahá tak co zavítat někam jinam?

 14. Pítrs říká:

  Co máš na mysli?:)

 15. Slabouch říká:

  nějaké písci, Doudlo by jelo i s Metrem a já potřebuju nějaké Mazlítko k sobě :-) co Kulíšku??

 16. Pítrs říká:

  Hele nemůžu, musim navštívit Tábor a lidi co mě přivedli na svět. Až se vrátím tak budeme jezdit každý víkend jo?:) Neplakej maličký……….

 17. Sarca Parca říká:

  Jéé to je hezký.. :-)

 18. slabouch říká:

  a je to taky mazlivý, ale zadaný. Jestli jsi myslela pÍTRSE :-)

 19. sHerpa říká:

  Ten Forman meli udelat o kus delci, co….? Taky s tim bojuju :-(. Obdivuhodnej vykon…vlizt do sitohoupacky s kafem :-D

 20. slabouch říká:

  my dva prďolové se vejdem všude a někde máme i vůli Koukám že veterán klub jižní čechy má daleko víc členů

Zanechte komentář