Vejrové vejřice a vejrata

vyr.jpgTak nám přišel do krámu mejl od Klíšťat. Maji tam vejra v hlavní oblasti (a kupodivu to nejni nikdo z nás) .Přijde to docela důležitý tak zvěstujte dál a pokuste se to respektovat 🙂 

Přátelé, kamarádi, příznivci lezení v Jickovicích,

mám pro vás nepříjemnou zprávu. To, čeho jsem se již delší dobu obávali, se stalo skutečností. Na Jickovických skalách se uhnízdil výr, což neušlo pozornosti ochránců přírody. Včera jsme měli v Jickovicích schůzku s lidmi z ochrany přírody z krajského úřadu. Jednání probíhalo v pohodě, ale vzhledem k tomu, že výr je chráněný a usídlil se přímo v Hlavní oblasti,  tak s tím moc neuděláme.

Zatím je situace následující: Pro letošní rok je zákaz lezení v lezení v Hlavní oblasti (od Dřeváty až k cestě Borová hrana, omezení se týká i „cest v patře“) do 15.6. V ostatních částech Jickovic (Amfiteátr, Sloní zadek, Příbramský sektor, Brčoun, Hlavní oblast – pravá část, Hlavní oblast – levá část od cesty Jítin jekot směrem k Buchtičkám, Buchtičky, Jeptiška) lezení možné je.

Nad Hlavní oblastí budou umístěny informační cedule. Výr je velmi plaché zvíře a vyděsí ho jakýkoliv ruch. Takže v oblasti nelezte, nad skalami nekřičte a v žádné případě se nepokoušejte prohlédnout si výra zblízka.

Každý rok se bude omezení aktualizovat – tj. pokud výr nezahnízdí, zákaz nebude platit nebo se bude vztahovat na jinou oblast. Myslím si, že je to pro nás dobré, že to nezakázali trvale a všude.

Ráda bych vás poprosila o dodržování tohoto omezení. Asi je v zájmu nás všech, aby se v Jickovicích dalo lézt  aspoň po zbytek sezóny. Je pravděpodobné, že budou sledovat, jak omezení dodržujeme.

Prosím, šiřte tuto informaci dále.

Jakékoliv dotazy či připomínky směřujte na mou adresu.

katka_prochazkova@centrum.cz
Za HO Klíšťata

2 komentáře k článku “Vejrové vejřice a vejrata”

  1. kakamila říká:

    Tak to jsem ráda, že jsme si tam ještě stihli před 14 dny zalézt.

  2. Mára říká:

    Musíme zákaz respektovat, jinak se může přestěhovat k nám, třeba do Modráku a to by byl konec.

Zanechte komentář