Otrokář hledá otrokáře, tentokrát na Větrovy.

Po brigádních úspěších u Mamuta, je zde další příležitost, jak si udělat pár mozolů a nadýchat se prachu čerstvě rozkartáčovaných lišejníků.

Kdo má zájem, tak tyto veřejně prospěšné práce začnou 7. 11. 2009 na skalách na Větrovech a čte dále.

  

Pro začátek neuškodí trochu Větrovy představit :

     Skály se nachází nedaleko zříceniny hradu Dobronice, na pravém břehu Lužnice, směr Bechyně. Jejich výška je cca 22 m a lěží vysoko ve svahu, asi 60m nad řekou. Navíc centrální část má parádní převis až nahoře, takže o pořádnou expozici pod nohama není nouze. Jištění je většinou po vlastním a občas se najde prorezlá skoba.  První cesta byla vylezena již v roce 1975. Oblast byla ve své době velmi oblíbená a lezlo se tu opravdu hodně, o čemž svědčí cesta „Liberecká“ z roku 1976 od Petra Plachetského, který ve své době patřil mezi nejlepší Československé horolezce. Tentýž rok vylezl Eiger Nordwand (prvovýstup), Trollryggen – Anglickou cestu (1.zimní výstup) atd.. Své stopy tu zanachal i Milan Řezáč, Jindra Zachariáš, Petr Konečný, Karel Budinský, František Pozniak a další. Bohužel havarijní stav jištění, zarostlé skály sem dnes přitáhnou jen několik dvojek ročně. 

Přikládám mapku, aby se někdo náhodou neobjevil na Větrovech u Tábora.

Co do batohu :

odhodlání, kýbl morálu, zahradní potřeby, horocajky, čačinu, a sebe. Komu bude líto odjet večer domů, může si vzít spaní a zůstat do druhého dne popřelézat čerstvě přejištěné cesty.

Co nás čeká :

Bude se hlavně ořezávat křoví pod nástupy a ve stěně. Čistit od volných kamenů a lišejníků (jen tam kde se leze, celou stěnu těžko očistíme). Vyměníme staré skoby za nové a bezpečné borháky. Přidávat další jištění do cest se určitě nebude, protože tím by zanikla exponovanost, která dělá z Větrov „vyšší dívčí“. 

Slaboch v cestě Oříškový doping 6+ Větrovy. foto Martin Petrák 2006 ©

Zbytek se domluví v komentářích zde, pozor může se změnit i termín brigády.

Mějte se a šetřte se na 7. 11.

Váš neúnavně unavený

Mára

7 komentářů k článku “Otrokář hledá otrokáře, tentokrát na Větrovy.”

 1. Jura (Jiří) Rybák říká:

  Hele, jestli hledáš opravdu otrokáře (dalšího), tak se hlásim. Jestli hledáš otroky, tak uvidíme, jestli to nebude pod sněhem.. JR

 2. mára říká:

  Objednal jsem teplo až slunečno, lehký vánek, ale na koupačku to už nebude. Rosný bod jsem nenastavoval, tak uvidíme.

 3. Kočičák říká:

  Mňau Máro!Pokud neviléčím zranění a tím pádem nepojedu na Ádrcross,tak pojedu na návštěvu dolů na jih a rád přidám ruku k dílu.k

 4. Mára říká:

  Každá ruka dobrá, díky za ochotu.
  Zatím to vypadá, že akce proběhne.

 5. Mára říká:

  Ahoj všichni,
  počasí bude možná trochu deštivé, ale mění se to každou hodinu, takže akce se neodvolává a stále platí!
  Varinta A (pěkné počasí)
  Brigáda proběhne, tak jak je psáno v článku. Já odjíždím v 9:00 z Tábora a na místě budu v cca 9:30. V autě mám místa pro tři člověky běžného vzrůstu. Stará lana nějaká mám, ale kdo má svoje, tak ho raději vezme. K tomu něco na pižlání a drhnutí porostu ze skal. Potřebuji alespoň jednu motorovou pilu, nemám žádnou. Věci na lezení si můžete vzít taky, plus něco malého na opékání. Mirka vezme lajnu.
  Varianta B (špatné počasí)
  je, že půjdeme opekat buřty na Žábu (to je pidi lezecká oblast na Smutné asi 1km JZ od Větrov (dá se tam přejet autem, takže se nikdo nemusí bát, že bychom šli pěšky!!)). Můžeme projít i další oblasti na Smutné a skončit v Bechyni v hospůdce. Co?

 6. Mára říká:

  Ještě jsem zapoměl že potřebuji né moc chytré, ale za to silné jedince.

 7. Mára říká:

  Sraz je zítra v 9:00 u Střelnice!

Zanechte komentář