Arco na kratco.

img_4364.JPG  Krátké povídání o krátké akci ve velkém Arcu a oběvování zdejších velkých oblastí.

     Na rozlezení volíme jako první oblast Val d’Algone. Je trochu dál, a tak je tu klid. Leze se v kolmých stěnách, asi 55 cest a převažuje obtížnost od 5c po 7a. Klasifikace není až tak tvrdá, takže se nám daří hned na začatku splnit předsevzetí a vylézt alespoň jedno 6a OS. Ačkoliv máme splníno již po prvních cestách, stejně se pouštíme do dalších i těžších cest a plníme tím závazek na 114%.

img_4306.JPG

Dan v cestě „Tuc Tuc“ (6a) – Val d’Algone.

Cestou odtud se ještě stavíme v oblasti Croz de le Niere. Zde je o poznání více lidí, asi proto, že skály jsou hned vedle parkoviště. Na skalách jsou různé postavičky ze dřeva, které straší plaché horolezce. Taky jsme se trochu vybáli a raději jedeme na víno. 

img_4309.JPG

Lezení nás nebaví, focení je lepší.

img_4307.JPG

Vesnička Tenno.

Jedeme mrknout na Noriglio, což je oblast nad městečkem Rovereto. Svítí sem slunce, ale pod skalama je naštěstí stín. Cesty jsou oklouzanější, ale i přesto jsou některé cesty nádherné (Nonni Sprint, Diapason,…). Leze se většinou po dírkách.

img_4332.JPG

Noriglio.

Po lezení se stavíme v Roveretu na zmrzku a jdeme se projít po starém městě. Na hradě je válečné muzeum, věnované především první světové válce. Překvapuje nás, že zde bojovalo na straně Itálie i dost českých legionářů. Dokonce je jim věnovaná celá jedna místnost, a tak se v nás probouzí národní hrdost. Za chvíli máme munice i zbraní plné zuby, a tak raději jdeme doplnit naší vinnou munici.

img_4348.JPG

Uličky v Roveretu.

img_4364.JPG

Opuštěné staré město má své kouzlo.

img_4373.JPG

Průstřel – muzeum první světové války.

img_4380.JPG

Pohled z hradu na město.

Je sobota, a tak čekáme přeplněné lezecké oblasti, volíme Ronzo, které je stranou. Kromě jedné horolezecké školy, která leští dvě čtyřky, tu není nikdo. Lezení je spíše technického charakteru, což nám vyhovuje. Odpracujeme si co nejrychleji lezení a hurá na kávu, pizzu, víno, … 

img_4392.JPG

Kudy se jde ke skalám Ronzo?

img_4396.JPG

Pojďte ještě lízt …

img_4398.JPG

Kuki v cestě „Pilsner for all“ (6a+) – Ronzo.

img_4402.JPG

Zasloužená odměna po lezení.

img_4404.JPG

Horolezecké školy pilují leštící techniku na oklouzaných  „Massi di Prabi“.

img_4403.JPG

Castell von Arco.

img_4410.JPG

Pohled na Arco a Lago di Garda.

Poslední den se stavíme v lezecké oblasti La Gola, která je cestou domů. Je tu okolo 130 cest od 5c nahoru. Lezeme v sektoru Arcadioland, kde je velká koncentrace cest naší obtížnosti. Bohužel je tu také velká koncentrace lidu, a tak to po dvou cestách balíme a jedeme domu za buchtama, knedlíkama, za pivem, …

img_4423.JPG

Brunello Marino (6a/b) v La Gola.

Vylezena řada hodnotných estetických cest.

Termín: 23. – 27.4.2008

Účastníci zájezdu v mezinárodním složení: Mára (Tábor), Martin (Lom), Dan (Soběslav), Kuki (Gosau – Rakousko). 

 

Zanechte komentář