Vembloudistán 2009

vembloudistánMožná jste si toho už taky všimli (já tedy JO), ale už víc jak tejden jsme zpátky z Pohádky Tisíce a jedné moči ve zdejší šedé realitě.

 

Kdo má zájem poznat co je pouštní demence, jak chutná písek zadřenej mezi půlkama a proč je lepší explodovat než žít v pytli stavte se ve středu po 7 na Lanovce v Budkách a tam se dovíte možná i něco navíc……vembloudistán

Pic jak sviňa   PPV   (prostý pohaněc velbloudů)

7 komentářů k článku “Vembloudistán 2009”

 1. Pažout říká:

  máme jednoho volnýho flíčka v autě. Odjezd po 6hod z Ta.

 2. Nikodima říká:

  Jeee a bude akce podobneho charakteru (klidne i bezcharakterni) nekdy ve vesnici Tabor????

 3. udolni povaleč říká:

  no to by mě taky zajímalo….snad jo

 4. Mojmír Benda říká:

  Dobrý dne, či večer! Hádali jsme se v hospodě. Já trvdil, že „dromedár“ je jednohrbý velbloud. Chytrý hospodský zase, že prý dromedár je pojmenování pro pohaněče velbloudů. Jak se tedy řekne „poháněči velbloudů“?
  Děkuji! Benda.

 5. Údolní povale říká:

  máte štěstí, že jdu právě kolem, protože na problematiku velbloudů jsem od pondělního rána jeden z největších specialistů na okrese.
  Velbloud jednohrbý Camelus dromedarius neboli Dromedár, žije v oblasti severní Afriky a západní Asie. Typickým znakem Dromedára je jeden hrb na hřbetě, který pohlcuje teplo a chrání tak zvíře před sluncem. Kromě toho obsahuje zásobní tuk, jehož odbouráváním se uvolňuje energie a voda.
  Velbloud dvouhrbý Camelus bactrianus neboli Drabař, se vyskytuje ve Střední Asii a to konkrétně v Číně a Mongolsku. Obývá nehostinné stepi a polopouště v nadmořské výšce 1500 až 2000 m. n. m., kde teploty vystupují k 50 °C v létě a v zimě klesají na – 25 °C. Drabaři však nezadržují vodu v hrbech (jak se někdy mylně uvádí), ale ve vystýlce žaludku. Ledviny jsou schopné koncentrovat moč a snižovat tak ztrátu vody.

  A jak se jmenuje pohaněč velbloubů, tak to fakt nevim. Tipuju Ahmed, Omar nebo Iznir.

 6. lipenský šakal říká:

  A ten bloud ze zoo,ha??Žvýkal a plival češsky,ha?Odborníkus poradcus,terazky se ukazovati máš. :o))

 7. udolni povaleč říká:

  to je normálně japonskej podfuk na baterky co ho přes noc strkaj do zásuvky! Viděl jsi tu někde písek a duny a Ahmeda a tak? Neviděl!! Tak to nemoh bejt ani originál bloud!!!

Zanechte komentář