Archív: Říjen 2019

Poslední Slanění 2019

21. 10. 2019 v 0.21

Hola hola, na vědomost se dává, že Slanění nás opět čeká v tradičním termínu poslední soboty v listopadu (30.11.) v hospodě u Zdendy.

Bandičko, Slanění se blíží, tak připomínám klíčový věci a dyžtak to šiřte!

  • S Á L – (u Zdendy) platí oddíl (tak zaplaťte ČHS na 2020 – kod Táborskýho oddílu je 127)
  • P I V O – sehnal Maky, bude 200+30+30 piv v sudech za 20Kč/kus do kasičky – pivo (Transformátor) libový, cena lidová!
  • NE P I V O – Pavla od Zdendy slibovala připravit k prodeji nějaké víno + nealko, ale kdo máte svoji oblíbenou kořalku, nebo jakékoli nepivo, či ne-pivo, tak dovalte svoje.
  • J Í D L O – vaří Kuki&spol základ, na ráno vezu domácí vejce, ale PŘIVEZTE NĚCO SVÝHO! Už se někdo hlásil, že se pochlapí, požení – nakládaný hermoše, štrůdl, Šlahounovo překvapení… Pochlubte se, podělte se! (sbírku na Kukiho do kasičky na pivo dobrovolně)
  • K U L T Ů R A – Hrošík slíbil projektor a počítač, Sokol nějaké archivní záběry. Vemte svoje fotky z dovolené, nebo cokoli čím se chcete pochlubit!
  • H U T B A – kapelu jsme zazdili, tak je slíbená Máka s kytarou, Renča, přemlouvám Slabocha na ukulele a kdo co vezme, na to se bude hrát (nervy s sebou).
  • O U T D OO R – klasicky chceme naposledy slanit! Ve skalách se pokusíme rozdělat oheň, ohřát co si kdo donese a se soumrakem se uklidit do hospody.
  • S P A N Í – je domluvený, že můžeme tradičně roztáhnout karimatky v sále a ráno využít kuchyň, tak si koukejte přivézt teplý spacáčky a pyžámka

Protože Zdenda v Choustníku pro veřejnost už nepremává, budeme mít lokál pronajatý na privat akci jen a jen pro sebe! Hurá!
To znamená i možnost nerušeného tradičního přespání na vlastní károšce a ve spacáku. Na ráno dodám plato domácích vajec a třeba zbyde něco z večera.

Pivo zajišťuje Maky a dorazí k nám z Hlavatců od Transformátoru za lidové ceny do čestné kasičky. Základní nealko a víno by mělo být k zakoupení místní, ale doporučujeme případně přispět svojí troškou do baru. Káva výběrová v alternativních přípravách. Individuálním příspěvkům se meze nekladou.

Baštu slíbil tandem Sváča & Kuki a možná Šlahoun, když ho pěkně poprosíme. ALE! Vyhlašujeme soutěž o nejlepší gurmánský příspěvěk lezeckých žen i vášnivých gastroalpinistů, tak se koukejte vytáhnout!
Co si nedoneseme to nebudeme mít.

A co by to bylo za Slanění bez hudby! Přineste nástroje, pochlubte se svým umem, třeba vás inspiruje Máka se svou kytarou!
Kulturní program bude doplněn i slíbenou videoprojekcí. Fotopříspěvky a záběry z rodinného alba jsou vítány k doplnění – neříkejte, že nikdo nemá letos výstupy, s kterými by se rád pochlubil.

Předpokládám, že tradiční pěší sekce okolo Hrocha a Kouby opět vyrazí, kdo zná, ví a kdo nezná, ten se doptá. Přes den volné setkávání ve skalách a vsadím boty, že dojde i na oheň. Drby dokonce mluví o delegaci padáčkářů.

Tak hlavně koukejte dorazit bando! 🙂